ادامه مطلب
برچسب ها : بحران های نوجوانی ، مشکلات دوره نوجوانی ، حل بحران های نوجوانی ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در دوشنبه 28 آبان 1397


در آغاز زندگی مشترک هر یک از زوجین با کلی عشق، علاقه و امید، زندگی مشترک خود را آغاز می کنند، ولی واقعا چه دلیلی وجود دارد که ناگاه یکی از زوجین خیانت می کند؟ آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که دلیل اصلی این کار چیست؟ آیا تعهد در زندگی مشترک فقط به معنای کار کردن و تامین امرار معاش زندگی است؟ بار بارا دی آنجلیس در این باره می گوید تعهد به معنای رفتار شما در تمامی روز های زندگی می باشد، نه امضا کردن سند و یا به دست انداختن انگشتر و حلقه ازدواج. هیچ یک از زوجین دوست ندارند که با خیانت همسر خود مواجه شوند ولی مسئله ای که وجود دارد این است، زمانی که متوجه خیانت همسر خود شدند چه رفتاری از خود نشان دهند. مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو نوشتاری را در قالب این موضوع تهیه نموده که در آن علاوه بر بیان نحوه صحیح رفتار با خیانت همسر، نشانه های خیانت همسر را بیان می نماید.


ادامه مطلب
برچسب ها : خیانت همسر ، دلیل خیانت همسر ، خیانت ، انواع خیانت زوجین ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در دوشنبه 28 آبان 1397
علل و انواع بی خوابی شبانه و راهکارهای درمان
علل و انواع بی خوابی شبانه و راهکارهای درمان
آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که اگر یک انسان نتواند به راحتی بخوابد دچار چه مشکلاتی می شود؟ متاسفانه بی خوابی مشکلی است که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و دلایل متعددی دارد. بی خوابی ممکن است ناشی از وجود یک بیماری روحی یا روانی، عادت های نادرست خوابیدن، استفاده از داروهای خاص یا … باشد. ممکن است اغلب مردم بی خوابی را در طول زندگی خود تجربه کرده باشند. بی خوابی ممکن است ناتوانی در خوابیدن، دیر و به سختی به خواب رفتن و یا خیلی زود بیدار شدن از خواب باشد. به دلیل حائز اهمیت بودن این موضوع مرکز مشاوره تلفنی رایکو نوشتاری را در این باره تهیه نموده است. همچنین مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکوبا کادر با تجربه خود به صورت تخصصی در این باره مشاوره انجام می دهد.

ادامه مطلب
برچسب ها : علت بی خوابی شبانه ، بی خوابی شبانه ، کسری خواب ، انواع بی خوابی ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در يکشنبه 27 آبان 1397
مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین
مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین

تقریبا اغلب مردم اطلاعات کاملی درباره روانشناسی و مشاوره روانشناسی ندارند، شاید این مسئله برای اکثر کسانی که در رشته روانشناسی تحصیل کرده اند آشنا باشد، که وقتی کسی با آن ها برخورد می کند و متوجه رشته آن ها می شود اولین واکنشش این است که شما روانشناسی خوانده ای بگو من چه جور آدمی هستم؟ ولی آیا واقعا به همین راحتی است؟ یعنی یک روانشناس فقط با دیدن ظاهر افراد می تواند درباره خصوصیات و ویژگی های او اظهار نظر کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، گر چه روانشناسی به معنای پژوهش و مطالعه رفتار انسان ها می باشد ولی بدون گذراندن جلسات مشاوره و انجام تست های روانشناسی نمی توان به کسی مشاوره داد. مشاره روانشناسی شاخه های گوناگونی دارد که در این نوشتار سعی کرده ایم درباره اهمیت مشاوره روانشناسی و انواع شاخه های روانشناسی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. لازم به ذکر است که مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو با مشاوران با تجربه خود در تمامی زمینه ها مشاور تخصصی انجام می دهد.


ادامه مطلب
برچسب ها : مشاوره روانشناسی تلفنی ، مشاوره روانشناسی آنلاین ، ارائه مشاوره روانشناسی ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در يکشنبه 27 آبان 1397
انوع کودک آزاری و علل آن
انوع کودک آزاری و علل آن

متاسفانه کودک آزاری و اعمال مخرب و جنایی علیه کودکان و نوجوانان از مواردی است که در تمام کشور ها، قشر ها و فرهنگ های مختلف وجود دارد و به تدریج درحال افزایش است. کودک آزاری عبارت است از هر گونه آسیب جسمی، جنسی، روانی یا عاطفی که افراد بزرگسال به کودکان وارد می کنند که اثرات روانی و جسمی فراوانی برای آنها به وجود می آورد.


ادامه مطلب
برچسب ها : انوع کودک آزاری ، نشانه های آزار عاطفی ، کودک آزاری ، علل کودک آزاری ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در شنبه 26 آبان 1397
رازهای شاد زیستن
رازهای شاد زیستن

با توجه به مشکلاتی که امروزه در اکثر خانواده ها وجود دارد معمولا افراد کمتر احساس شادی می کنند و یا شاد هستند. مشکلات و ناراحتی های بسیاری وجود دارد که مانع شاد بودن می شود ولی طبق عقیده روانشناسان کسانی که عاشق زندگی کردن هستند نسبت به سایر انسان ها افرادی سالم و شاد هستند. البته گاها ممکن است انجام اشتباهاتی کما به صورت ناخواسته باعث سلب شادی فرد شود. تیم تخصصی و با تجربه مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو در این مقاله سعی نموده راهکارهایی جهت شاد زیستن ارائه دهد.


ادامه مطلب
برچسب ها : رازهای شاد زیستن ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در شنبه 26 آبان 1397
تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان
تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان

امروزه با توجه به پیشرفت علم مردم با استفاده از اینترنت به راحتی می توانند درباره هر موضوعی اطلاعات به دست بیاورند. متاسفانه کتاب و کتاب خوانی در خانواده ها بسیار کم شده است، سوالی که پیش می آید این است که واقعا چرا امروزه مردم به ندرت کتاب می خوانند و یا حتی کودکان در سنین مدرسه علاقه کمتری به خواندن کتاب دارند؟ خواندن کتاب تاثیرات بسیار شگرفی بر سلامت مغز و روان انسان دارد. در این نوشتار ما به بررسی تاثیرات کتاب خوانی بر سلامت روان و ذهن پرداخته ایم. همچنین می توانید چنانچه پس از مطالعه مطالب ارائه شده سوالاتی در این زمینه داشتید با مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو تماس حاصل فرمایید تا مشاوران این مرکز با صبر و شکیبایی خود راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.


ادامه مطلب
برچسب ها : کتابخوانی ، تاثیر مطالعه بر سلامت روان ، کتابخوانی کودکان ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در پنجشنبه 24 آبان 1397
روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی
روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی

آیا تا به حالا برای شما پیش آمده است که بدون دلیل شکاک و بدگمان شوید یا به صورت مکرر و غیر منطقی عصبانی شوید و خلق و خوی ناپایدار داشته باشید؟ رفتار نادرست و رنجور داشته باشید؟ افکار سخت و نا پسند شما دیگران را آزار دهد؟

طبق گفته ی روانشناسان این موارد به دلیل وجود اختلال شخصیت و رفتاری در شما است. آنها می توانند در درمان این اختلال به شما کمک کنند. به این صورت که با انجام برخی آزمونهای شخصیت به بررسی الگوی خاص تفکر و اندیشه، احساس و رفتارشما می پردازند و به این صورت نوع تیپ شخصیتی شما را تعیین می کنند. بسیاری از انسانها تصور می کنند که شخصیت عامل ثابتی است اما این طور نیست زیرا شما می توانید با استفاده از راه های تقویتی شخصیت خود را پرورش دهید. اگر دوست دارید در نظر دیگران جذاب و با شخصیت تلقی شوید به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید.


ادامه مطلب
برچسب ها : روانشناسی شخصیت ، انوع تیپ های شخصیتی ، آزمون های شخصیت شناسی ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در پنجشنبه 24 آبان 1397
چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن
چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن
بارها پیش آمده است که همه ی ما در شرایط و موقعیت هایی قرار گرفته ایم که برخلاف میل باطنی خودمان مجبور به انجام کاری شده ایم و نتوانستیم به طور قاطعانه نه بگوییم. این مسئله ممکن است برای هر کسی پیش آید، برای مثال دوستتان برای رفتن به مراسمی از شما می خواهد که لباستان را به او بدهید، در حالی که خودتان هیچ گونه میلی به انجام این کار ندارید نمی توانید نه بگویید این یعنی پایین بودن مهارت نه گفتن، در حالی که این تنها مثال ساده و معمولی بود، ممکن است پایین بودن مهارت نه گفتن در موضوعات بسیار مهم زندگی تاثیرات بسیاری بگذارد. این موضوع ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد به همین دلیل ما در مرکز مشاوره خانواده تلفنی مقاله ای را در این باره فراهم کرده ایم که علاوه بر بررسی دلایل پایین بودن نه گفتن سعی در ارائه راهکارهایی جهت تقویت مهارت نه گفتن نموده ایم، پیشنهاد می کنیم این نوشتار را تا انتها مطالعه فرمایید.

ادامه مطلب
برچسب ها : چگونه نه بگوییم؟ ، مهارت نه گفتن ، تقویت مهارت نه گفتن ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در چهارشنبه 23 آبان 1397
ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی
ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی

مسئله ای که امروزه به وفور دیده می شود و باعث به وجود آمدن ناراحتی ها و دلخوری هایی در زندگی می شود، دهن بینی می باشد. متاسفانه بسیاری از مردم با توجه به دلایل متعدد بسیار دهن بین هستند و همین موضوع باعث ناراحتی اطرافیان آن ها می شود معمولا فردی که دهن بین است اعتماد به نفس بسیار پایینی دارد، ممکن است تصمیم و نظری که خودش برای انجام کاری دارد بسیار منطقی و درست باشد ولی به جهت پایین بودن اعتماد به نفس خود به نظرات دیگران متکی می شوند و ترجیح می دهند مطابق نظر دیگران کارهایشان را انجام دهند، ولی این تنها یکی از دلایل دهن بینی می باشد، ممکن است دلایل دیگری منجر به این کار شود. اغلب در زندگی های زناشویی مشاهده شده است که به دلیل دهن بینی یکی از زوجین و اهمیت دادن به نظرات خانواده خود باعث به وجود آمدن اختلافات بسیاری شده است. به دلیل اهمیت این مرکز مشاوره خانواده تلفنی نوشتاری را در این باره تهیه کرده است که در آن به دلایل دهن بینی و مشکلات ناشی از آن می پردازد، از این رو پیشنهاد می شود که این نوشتار را تا انتها مطالعه نمایید.


ادامه مطلب
برچسب ها : دهن بینی ، اختلال های شخصیتی ، درمان بدبینی ،
+ |
نوشته شده توسط علی محمدی در سه شنبه 22 آبان 1397
تبلیغات متنی
خريد بک لینک انبوه
پد موس طبی
ورزش بانوان